ثبت شركت در گرجستان

قبل از اين كه به بررسي ثبت شركت در گرجستان بپردازيم لازم است ياداوري كنيم همان طور كه در مطلب اقامت گرجستان ذكر شد گرجستان در حال حاضر عضو ناظر اتحاديه اروپا مي‌باشد و به همين دليل نظر بسياري از افراد را براي پيدا كردن روشي براي اخذ اقامت گرجستان از جمله ثبت شركت در گرجستان به خود جلب كرده است. گرجستان به دليل پشتيباني از سمت دولت هاي اروپايي در واقع كشوري اروپايي محسوب مي شود كه داشتن امكاناتي نوين ، پايين بودن هزينه هاي زندگي و امنيت بالا از مزاياي اقامت گرجستان است. البته بايد گفت كه پاسپورت گرجستان نيز از امتياز و ارزش بالايي برخودار است چرا در حال حاضر رتبه چهل سوم را در بين ساير كشور ها دارد و همين ويژگي باعث متمايز شدن گرجستان با ساير كشور هاي اروپايي و كشورهاي هم سطح اين كشور مي شود.

با در نظر گرفتن ويژگي ها و مزايايي كه تا حال از گرجستان ذكر شد گرجستان كشوري توريستي محسوب مي شود و روزانه بر طرفداران آن افزوده مي شود . افراد زيادي با اهدافي همچون تحصيل , كار و زندگي تصميم مي گيرند به گرجستان مهاجرت كنند. شايد براي شما هم سوال باشد مزاياي مهاجرت به گرجستان چيست؟ روش هاي مهاجرت به گرجستان چيست ؟ شرايط مهاجرت از طريق ثبت شركت در گرجستان چگونه است؟
وان جورجيان سعي دارد تا در اين مقاله به تمامي سوالات شما پاسخ دهد و به طور كامل به بررسي راه هاي مهاجرت به گرجستان، ثبت شركت در گرجستان و شرايط آن بپزدازد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۰:۳۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تشخيص در كلينيك دندانپزشكي

تشخيص و معاينه كامل دندانپزشكي در نخستين مراجعه بيمار به كلينيك دندانپزشكي انجام مي شود . روش هاي متعددي براي معاينه و تشخيص پوسيدگي دندان استفاده مي شود. برخي از دندانپزشكان از دستگاه هاي پيشرفته ليزري براي تشخيص استفاده مي كنند. يكي از شايع ترين علل درد دندان پوسيدگي است كه افراد بسياري به همين دليل به دندانپزشكي مراجعه مي كنند . افراد بسياري از درد پوسيدگي دندان رنج مي برند و براي رفع و درمان درد به دندانپزشكي مراجعه كرده اند اما بي نتيجه بوده است و اين فقط به دليل عدم تشخيص درست مشكل دندان توسط دندانپزشك معالج مي باشد . براي تشخيص درست مشلات دندان و دهان بايد از روش هاي نوين و تضميني استفاده كرد تا روند درمان راحت تر انجام شود . استفاده از روش هاي معمولي و سنتي معاينه مانند و تشخيص دندانپزشكي مانند تصاوير فتوگرافي  پوسيدگي و مشكلات دندان ها را به درستي نشان نمي دهد و دندانپزشك نيز قادر نخواهد بود كه پوسيدگي را به درستي تشخيص دهد .  

معاينه بيمار با روش هاي نوين تشخيص

در كلينيك دندانپزشكي خانه ليزر براي معاينه اوليه بيمار از روش هاي نوين و دستگاه هاي مجهزي مانند ويستا كم (Vista Cam) و دستگاه RVG الكترونيك براي تشخيص پوسيدگي هاي دندان استفاده مي شود و تشخيص بسيار دقيق تري را نسبت به روش هاي سنتي به همراه دارد. روش هاي معمول براي تشخيص پوسيدگي عمدتا استفاده از ديد مستقيم، سوند و عكس هاي راديولوژي، با تكيه بر مهارت دندانپزشك است كه مجموع اين روش ها توانايي كشف ۴۵ درصد از پوسيدگي ها را دارد. اين روش ها معايبي مانند آسيب به بافت سالم دنداني و ضررهاي ناشي از اشعه ايكس را نيز به همراه دارد. با استفاده از دستگاه هاي تشخيص پوسيدگي جديد (ويستا كم)، مي توان تا ۹۰ درصد پوسيدگي ها را حتي در بافت هاي عمقي تشخيص داد.

RVG يا دستگاه راديوگرافي ديجيتالي ، راديوگرافي بسيار پيشرفته اي است كه قابليت عكسبرداري را به صورت ديجيتالي و با يك دهم ميزان اشعه دارد و تصاويري شفاف و دقيق در كمتر از ۳ ثانيه بر روي كامپيوتر آماده مي شود و قابل چاپ است.

با دوربين‌هاي پيشرفته و ديجيتالي vista cam بدون نياز به انجام راديوگرافي و اشعه ايكس بطور دقيق و قطعي كوچكترين پوسيدگي‌هاي دنداني و شيارهاي دندان را تشخيص داد. به دليل تشخيص سريع پوسيدگي دندان با دستگاه ويستا كم مي توان از پيشرفت پوسيدگي دندان ها جلوگيري كرد. در بسياري موارد پوسيدگي دندان به راحتي قابل تشخيص است اما دندانپزشك در معاينه كلينيكي نمي تواند پوسيدگي بين دنداني را تشخيص دهد. اما با روش هاي نويني كه در دندانپزشكي مرسوم شده است ، تشخيص پوسيدگي به سختي گذشته نيست و تشخيص با دقت بيشتري در كلينيك هاي تخصصي دندانپزشكي  انجام خواهد شد .

يكي از قدرتمندترين و پيشرفته ترين دستگاه ها ، دستگاه ويستا كم Vista Cam براي تشخيص پوسيدگي دندان در دنداپزشكي است. دستگاه ويستا كم تصوير سه بعدي از سطوح پوسيده دندان در اختيار دندانپزشك قرار مي دهد كه تشخيص و معاينه او را سريع تر و دقيق تر مي كند . دستگاه ويستا كم يكي از برروز ترين دستگاه هاي دندانپزشكي در تشخيص پوسيدگي دندان مي باشد كه امكان تهيه عكس هاي ديجيتالي را در تمامي زواياي دندان در ابعاد مناسب فراهم مي كند . اين روش بدون استفاده از اشعه ايكس انجام مي شود در واقع مانند انجام سونوگرافي براي دندان است. با اين دستگاه دندانپزشك در تمامي مراحل مي تواند تصاوير زنده اي از دندان هاي بيمار داشته باشد و روند درماني را راحت تر پيش ببرد .

تشخيص دقيق و به موقع و زود هنگام پوسيدگي سبب مي شود تا شما درماني سطحي، كم درد و كم هزينه تري را داشته باشيد. ضمن اينكه بيمار نيز شخصا مي تواند از وضعيت دندان هايش با تصاوير رنگي آگاه شود كه در قسمت تجهيزات مورد استفاده كلينيك دندانپزشكي خانه ليزر ، عملكرد اين دستگاه و مزاياي استفاده از آن به طور كامل شرح داده شده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۸:۰۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دعاوي ثبتي

دعاوي ثبتي عنواني براي مجموعه اي از دعاوي مربوط به امور ثبت اسناد و املاك است.

ازمهم ترين دعاوي ثبتي عبارت اند از:

الزام به ثبت ولادت-الزام به صدور شناسنامه-اصلاح شناسنامه-ابطال شناسنامه-تغيير نام-تغيير سن-حذف نام همسر سابق از شناسنامه-درخواست صدور سند مالكيت- الزام به تفكيك-افراز-دستور فروش ملك مشاع- ابطال سند رسمي-رفع ممنوع الخروجي-اعتراض به تصميم واحد ثبتي-ابطال سند-ابطال عمليات اجرائي ثبتي-تقسيم و فروش اموال مشاع-اختلافات ثبتي-ابطال سند مالكيت معارض-ابطال معامله معارض-اجراي ثبت-ابطال اجرائيه ثبتي-اصلاح سند-اعتراض به ثبت علامت تجاري يا اختراع.

بهترين انتخاب براي شما در امور دعاوي ثبتي ، حامد اميري بهترين وكيل ثبتي در اصفهان ، وكيل تغيير نام در اصفهان ، وكيل اصلاح شناسنامه در اصفهان ، وكيل معاملات در اصفهان مي باشد كه با تكيه بر دانش تخصصي و حرفه اي همراهي مطمئن در امور دعاوي ثبتي شما مي باشد.

وكيل معاملات در اصفهان، وكيل افترا در اصفهان، وكيل نفقه در اصفهانادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۶:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مراحل پخت آجر

تهيه خاك رس آجر

خاك رس انتخاب شده براي آجر لازم نيست خالص باشد فقط كافي است كه اجسام و ذرات درشت مانند پلاستيك، چوب، ريشه درختان و اجسام ناخالص را نداشته باشد. به اين علت كه اين اجسام هنگام پختن آجر در داخل كوره سوخته و جاي آن خالي مي‌ماند و مقاومت آجر را كم مي‌كند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۵:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مراحل پخت آجر

تهيه خاك رس آجر

خاك رس انتخاب شده براي آجر لازم نيست خالص باشد فقط كافي است كه اجسام و ذرات درشت مانند پلاستيك، چوب، ريشه درختان و اجسام ناخالص را نداشته باشد. به اين علت كه اين اجسام هنگام پختن آجر در داخل كوره سوخته و جاي آن خالي مي‌ماند و مقاومت آجر را كم مي‌كند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۵:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

درك سئو در كسب و كار اصفهان

سئو چيست؟

بهتر است درباره درك سئو در كسب و كار اصفهان با شما صحبت كنيم. و عملكرد سئو را برايتان توضيح دهيم. بهينه سازي موتور جستجو (سئو)، به افزايش كميت و كيفيت ترافيك وب سايت شما مي پردازد كه اين كار از طريق نتايج موتور جستجوي اصلي انجام ميشود. شركت ديجيتال ماركتينگ رادمان مفتخر است كه با سابقه و پشت كار تيم حرفه اي خود در درك اين زمينه شما را ياري خواهد كرد و خدمات ارزنده اي را به شما ارائه خواهد داد.

چگونه سئو كار مي كند؟

احتمالا فكر مي كنيد يك موتور جستجو مثل يك وب سايتي است كه براي گفتگو يا پيدا كردن جواب سوالي بايد صفحهاتي را در گوگل يا ياهو باز بكنيد ، يا اينكه هر موتور جستجو جادويي ديگر با ليستي پر از لينك هاي مختلف داخل پيج، بطور بالقوه  مي تواند به شما پاسخ دهد.

درست است. اما واقعا فكر كرديد چه چيزي در پشت اين فهرست جادويي لينك ها قرار دارد؟

در اينجا به شما خواهيم گفت كه چگونه كار مي كند: گوگل (يا هر موتور جستجو كه از آن استفاده مي كنيد) مي تواند اطلاعاتي را در مورد هرگونه محتواي موجود در اينترنت جمع آوري كند. كه اين اطلاعات به صورت كدهاي 1 و 0 براي ايجاد يك فهرست يا راهنما به موتور جستجو منتقل مي شود. سپس اين شاخص يا فهرست توسط يك الگوريتم يا محاسبه عددي تغذيه مي شود كه تلاش مي كند تمام داده ها را با جستجوي شما مطابقت دهد.

بخشي از بهينه سازي جستجوگرها اين است كه افرادي كه همه اين محتويات را مي نويسند و آنها را در سايتهاي خود قرار مي دهند، مي دانند كه محتواها ي وسايت هايشان توسط موتورهاي جستجو سرچ ميشود و كاربران از طريق جستجو از انها بازديد كرده و يا دوست دارند يا آن صفحات را مي بندند. بهينه سازي مي تواند انواع مختلفي داشته باشد. فقط بايد مطمئن شويد كه مفهوم و اندازه برچسب هاي عنوان و سرفصل ها براي اشاره به لينك هاي داخلي مناسب باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۲:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

اولين شب نشيني اقتصادي بين المللي در تفليس

شب نشيني بين المللي در گرجستان

پايتخت گرجستان، تفليس نام دارد. در تاريخ ۳۰ و ۳۱ نوامبر اولين شب نشيني اقتصادي بين المللي در تفليس رخ مي دهد. تفليس ميزبان اين رويداد با شكوه مي باشد. در اين شب نشيني از جمله كساني كه شركت مي كنند، سران اقتصادي كشور و كارشناسان مديريت شهري و فرهنگي مي باشند. هدف اين افراد در اين انجمن صحبت در مورد برنامه ريزي هاي شهري و برقراري مديريت عالي براي توسعه ي اقتصاد مي باشد. كه به صورت گسترده با هم گفتگو مي كنند.

هدف از اين نشست بين المللي كمك به شهرداري براي به وجود آوردن فضاها و محل هاي خاص و راه اندازي محله هايي در تفليس مي باشد. و ديگر اهداف اين شب نشيني، توسعه ي فرهنگ محلي و جذب بيشتر گردشگران  به شهر و شب هاي تفليس مي باشد. شهر تفليس از جاذبه هاي كشور گرجستان مي باشد. گردشگراني كه به تفليس سفر مي كنند بايد از فضاهاي اين شهر لذت ببرند. افراد زيادي به اقامت گرجستان، تحصيل در گرجستان، ثبت شركت در گرجستان و يا سرمايه گذاري در گرجستان فكر مي كنند. كه اين خود به خاطر تاثيرات فرهنگي و فضا هاي جذاب اين كشور مخصوصا شهر تفليس مي باشد.

يكي از سران شركت كننده در اين رويداد خاطر نشان كرد كه زنده كردن فرهنگ زندگي شبانه و برنامه هايي كه شبانع در سطح شب اجرا مي شوند، باعث به وجود آمدن كسب و كار هاي جديد و پر درآمد در شهر مي شوند و در نتيجه گردشگران زياد تري را به شهر تفليس جمع مي كند. هدف اين شب نشيني آوردن نمونه هايي از پروژه هاي بهترين كشورها است و من مطمئن هستم كه مي توانيم بهترين و جذاي ترين پروژه ها را در حوزه ي توسعه ي برنامه هاي اقتصادي شبانه داشته باشيم.

در اينجا يك پلتفرم براي بحث و گفتگو داريم براي مثال:

از روش هاي راه اندازي كسب و كارهاي بين المللي اقتصادي، مي توان به مجوزها، ساختن مكان هاي جالب و خاص و همچنين برنامه ريزي براي برنامه هاي شبانه در سطح شهر اشاره كرد. بدين ترتيب براي كساني كه اقتصاد شهر تفليس را توسعه مي دهند و باعث رشد آن شده اند، راه اندازي برنامه هاي شبانه در سطح شهر تفليس يكي از اولويت هاي شهرداري مي باشد و امسال با تلاش هاي فراوان، طرحي مفهومي به منظور توسعه ي اقتصادي در شب هاي تفليس ارائه دادند اين طرح شامل سينماهاي شبانه، موزه هاي شبانه، كتابخانه ها، سالنهاي موسيقي براي كنسرت و خدمات حمل و نقل شبانه مي باشد. اين كارهاي فرهنگي و اقتصادي مي تواند به صنعت گردشگري و توريستي كشور گرجستان كمك كند.

اقامت گرجستان، تحصيل در گرجستان، ثبت شركت در گرجستان، سرمايه گذاري در گرجستانادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۰ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۲:۴۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

سفيد كردن دندان يا بليچينگ

سفيد كردن دندان ها چيست؟

سفيد كردن دندان يا بليچينگ دندان روشي بسيار موثر براي روشن كردن رنگ طبيعي دندان هاي شما است، بدون اينكه سطح دندان هايتان را از بين ببرد. البته رنگ دندان ها را بطور كامل تغيير نمي دهد ، ولي لكه سطح دندانها را برطرف مي كند. سفيد كردن حرفه اي دندان ها يا بليچينگ كردن، يك راه متداول براي سفيد كردن دندان هاست و اين موضوع بستگي به اين دارد كهكلينيك دندانپزشكي موردنظر چه نوع درماني را در نظر بگيرد و شما را راهنمايي كند. در اولين قدم، دندانپزشك براي محافظت از لثه هايتان پوششي پلاستيكي يا ژل مانندي روي لثه ها مي گذارد و بعد مواد بليچينگ يا سفيد كننده دندان را روي دندان هايتان قرار مي دهد . اين پوشش يك قالب مخصوص است كه كاملا با دندانها فيكس مي شود.
در مواد سفيد كننده دندان معمولا ذرات فعال هيدروژن پروكسيد يا كارباميد پروكسيد وجود دارد. زماني كه اين ذرات در هم ميشكنند، اكسيژن وارد ميناي دندان مي شود و اين باعث روشن شدن دندان و يا سفيد شدن ها مي شود.

دلايل سفيد كردن دندان ها

براي سفيد كردن دندان دلايل زيادي وجود دارد. نوع دندان هاي افراد مانند رنگ پوست و مو ي انها مختلف است. ميشود گفت كه كمتر كسي از دندان هاي سفيد درخشان برخوردار است، چرا كه با بالا رفتن سن رفته رفته دندان ها هم زردتر مي شود.
يكي از دلايل زرد شدن دندان ها تاثير غذاها و نوشيدني هايي مثل: چاي؛ قهوه، نوشابه و غيره است. و از همه مهم تر نمي توان از سيگار كشيدن كه عامل تغيير رنگ دندان هاست چشم پوشي كرد.
در بعضي افرادي كه از انتي بيوتيك ها يا شيريني ها استفاده مي كنند، لكه هايي زير سطح دندان هايشان بوجود مي ايد. دلايل ديگر تغيير رنگ دندان ها را در مقاله چرا دندان ها تغيير رنگ مي دهند؟ مطالعه كنيد .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۰ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۱:۱۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دعاوي خانواده

وكيل خانواده در اصفهان

دعاوي خانواده از جمله رايج ترين دعاوي هستند ، جاي بسي تاسف است كه حتي با يك بار مراجعه به دادگاه، متوجه گستردگي و تعدد دعاوي خانواده خواهيم شد. آن چه در دعاوي خانواده اهميت بسياري دارد آشنايي افراد با قوانين مي باشد. اما براي يك فرد عادي اين امكان وجود ندارد كه با تمامي قوانين و جزئيات آن ها آشنايي كامل داشته باشد. اشخاص غير متخصص، نه تنها از دانش كافي براي طرح اين دعاوي يا دفاع در برابر آنها برخوردار نيستند، بلكه اين جهالت مي تواند سبب بروز خسارات جبران ناپذيري شود. لذا با وجود پيچيدگي و گستردگي قوانين و مقررات حاكم بر اين دعاوي و نيز با توجه به تصويب قانون جديد حمايت از خانواده مصوب ۱۳۹۱ و با در نظر گرفتن تغيير و تحولات گسترده اي كه با تصويب اين قانون صورت گرفت، وجود وكيل خانواده جهت رسيدگي به اين دعاوي امري ضروري و انكار ناپذير است. طبق اين قانون تغييراتي در ضمانت اجراي مهريه ، حضانت فرزند، در خواست طلاق از سوي زوجين صورت گرفت. در تمام اين دعاوي، حضور يك وكيل خانواده مجرب و متخصص مي تواند در پيشبرد پرونده شما در دادگاه خانواده موثر بوده و شما را به نتيجه ي مطلوب و مورد نظر برساند.

دعاوي خانواده آن دسته از دعاوي است كه راجع به امر ازدواج و روابط زناشوئي يا ناشي از آن باشد و با توجه به اينكه وضعيت نكاح و مسائل حقوقي پيرامون آن بسيار پيچيده بوده و متاسفانه يكي از شايع ترين دعاوي و از مسائل مبتلا به هموطنان عزيزمان مي باشد بالتبع آگاهي از قوانين و مقررات مربوطه و به روز رساني آن الزامي مي باشد نكته مهم اينكه: با تحولات رخ داده در قوانين خانواده اطلاع و آگاهي از قواعد و احكام براي پيش برد اهداف و تضمين منافع و جلوگيري از تضييع حقوق لازم و ضروري است كه ما در اين زمينه با آگاهي كامل جهت خدمت رساني آماده مي باشيم.

انواع دعاوي خانواده

هر فردي صرف نظر از نژاد، رنگ و جنس، زبان، مذهب و مليت عضو خانواده بزرگ بشريت است و از حق و حقوقي برخوردار مي باشد. اين حقوق كلي حقوق بشر ناميده مي شود. اما جداي از اين حقوق خانواده به عنوان كوچك ترين واحد جامعه ، نيز داراي قوانين مي باشد. با توجه به تعدد دعاوي خانواده اين دعاوي در دو گروه كيفري و حقوقي تقسيم بندي مي شوند. قوانين خانواده قوانيني نيست كه بتوان بر خلاف آن توافق كرد، به‌ جز در مواردي كه قانون خود اجازه توافق به زن و مرد داده است. به عنوان نمونه مي توان به توافقي كه در زمينه ي مهريه ، شروط ضمن عقد ، تصنيف اموال زوج ، حق طلاق ، انتخاب محل اقامت و … بين زوجين انجام مي گردد، اشاره كرد. 
مسائل مربوط به مهريه و جهيزيه را بايد از خانواده جدا كرد؛ زيرا اين مسايل جزو مسايل فرعي محسوب مي‌شوند و به تراضي طرفين بستگي دارد.
دعاوي خانواده شامل تمامي دعاوي كيفري و حقوقي مي شود كه در بستر خانواده اتفاق مي افتد. همه ي افرادي كه در خانواده حضور دارند ممكن است در جريان اين دعاوي قرار بگيرند. بيشتر دعاوي خانواده از روابط زناشويي سرچشمه مي گيرد و شايد راس اين دعاوي را بتوان مهريه و مشكلات مربوط به آن دانست. دعاوي خانواده در دو دسته ي كيفري و حقوقي به شرح ذيل قابل بررسي مي باشد. تمامي پروندهاي مربوط به دعاوي كيفري و حقوقي خانواده توسط وكيل خانواده در اصفهان پذيرفته مي شوند.

دعاوي كيفري خانواده

مباحث دعاوي كيفري خانواده عبارتند از : دعواي مطالبه ي مهريه ، تقاضاي صدور قرار تامين خواسته از مهريه، مطالبه مهريه از ضامن، حضانت فرزند مشترك، ازدواج مجدد، شروط ضمن عقد و اجرت المثل، استرداد جهيزيه، استرداد هداياي نامزدي، تقسيط مهريه، عدم تمكين، حق طلاق زوجه، طلاق توافقي و…

دعاوي حقوقي خانواده

مباحث دعاوي حقوقي خانواده عبارتند از : ازدواج مجدد زوج بدون دليل قانوني، فريب در ازدواج، تدليس در نكاح ، ازدواج دائم بدون ثبت آن، ايجاد مزاحمت به بهانه خواستگاري، ترك نفقه زوجه، عدم پرداخت نفقه فرزند مشترك، انواع و اقسام سقط جنين، عدم استرداد فرزند مشترك، عقد كردن زن متاهل و….ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۰ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۹:۵۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

استفاده از آجر قزاقي براي آجر نما

در صنعت ساختمان‌ سازي به جهت بيروني يك ساختمان ، نما گفته مي‌ شود. در طراحي معماري ساختمان ، نما مهم ‌ترين و اصلي ترين بخش به ‌شمار مي رود زيرا نما چارچوب كار براي بقيه اجزاي ساختمان را مشخص مي‌ كند. تعداد زيادي از نما ها ارزش و قدمت تاريخي دارند و در كشور هاي گوناگون قوانين سخت گيرانه‌ اي در مورد موضوع تغيير نما وجود دارد كه برخي از اين قوانين هر گونه دگرگوني در نماهاي تاريخي را ممنوع مي ‌كند .از قديم تا به امروز از آجر هاي زيادي براي آجر نماي ساختمان ها استفاده مي كنند كه آجر قزاقي يكي از پر طرفدار ترين نوع آجر مورد استفاده در آجر نما ساختمان است . در ادمه به استفاده اجر قزاقي در نما خواهيم پرداخت.

آجر نما هاي ساختماني امروز

در ساختمان‌ هاي جديد امروزي اعمال سليقه در نما معنايي ندارد؛ ولي طراح و كساني كه كار هاي ساخت و فروش ساختمان انجام مي دهند بايد جواب گوي سبك ، مد و سليقه ي روز مشتري و بازار باشند تا خريد ملك سريع تر واحد مسكوني در اين يا آن ساختمان انجام بگيرد. بازار مسكن شرايطي را ايجاد كرده كه معمار براي جلب رضايت ديگران و قبل رقابت ماندن، خود را مجبور به هنر نمايي و ابتكار مي ‌بيند. يعني مالك و بساز بفروش به دنبال خاص كردن ساختمان خود و جلب مشتري هستند. مشتري هم به دنبال واحد مسكوني مي‌ گردد كه وضعيت مالي و شخصيت وي را بيشتر از آنچه كه واقعا هست، نشان دهد.

آجر قزاقي چيست ؟

يكي از سنتي ترين آجر ها آجر قزاقي است كه به صورت دستي توليد مي ‌گردد . در ايران قديم از خشت هاي دست ساز براي ساختمان سازي استفاده مي‌ كردند. اين خشت ها در مقابل نور مستقيم آفتاب خشك مي شده و با پيشرفت علم، اين آجرهاي خشتي پخته مي شد تا در برابر عوامل محيطي مقاوم تر شده و بتواند درجه فشار بيشتري را تحمل نمايد. ساختمان هاي به جا مانده در ايران داراي قدمت بيش از هزاران سال است و در آن ها از آجر قزاقي دست ساز و آجرهاي سنتي استفاده مي شده، آجر قزاقي از جنبه ي مقاومت بسيار بالا مي باشند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط مهتاب | ۲۰ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۹:۰۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |